Roczne stypendia dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań.
Cel: Wyróżnienie najzdolniejszych młodych uczonych i zachęcenie ich do dalszego rozwoju naukowego przez umożliwienie pełnego poświęcenia się pracy badawczej.
Zgodnie z regulaminem obowiązującym kandydatów składających wnioski w najbliższym konkursie stypendium można otrzymać tylko raz.
Adresaci
Wybitni młodzi uczeni ze znaczącymi sukcesami w swojej dziedzinie nauki, którzy:
- mają dorobek udokumentowany publikacjami (artykuły w uznanych periodykach naukowych lub pozycje książkowe);
- są doktorantami bądź doktorami w Polsce lub wykonują prace B+R* w Polsce w podmiocie, którego jednym z celów statutowych jest prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych;
- nie przekroczyli wieku 30 lat w roku składania wniosku (o stypendium w najbliższym konkursie mogą się starać kandydaci urodzeni w roku 1989 lub później). Wiek ten może zostać przedłużony w następujących przypadkach:
- z tytułu urodzenia lub przysposobienia dziecka wiek ulega przedłużeniu w przypadku kobiet, które urodziły dziecko lub osób, które przysposobiły dziecko, o 1 rok na każde dziecko, niezależnie od daty urodzenia lub przysposobienia dziecka,
- z tytułu przerwy w pracy naukowej o maksymalnie 2 lata, przy czym wiek ulega przedłużeniu o wszystkie udokumentowane okresy przerw w prowadzeniu badań naukowych trwające łącznie nie krócej niż 12 miesięcy w przypadku ubiegania się o przedłużenie o jeden rok lub nie krócej niż 24 miesiące w przypadku ubiegania się o przedłużenie o dwa lata.
Wnioski w konkursie START 2019 można składać do 31 października br. w FNP, do 25 października br. w BOB
Wniosek o stypendium w ramach programu START FNP (edycja 2018), przygotowany zgodnie z Regulaminem programu Start i Instrukcją przygotowania wniosku i realizacji stypendium w programie START :
- w jednym egzemplarzu, w wersji papierowej
- wraz z wymaganymi załącznikami (tj. wszystkimi załącznikami dołączonymi do wersji elektronicznej wniosku oprócz tekstów publikacji)
- z podpisami:
- opiekuna naukowego (na wniosku, opinii i liście publikacji),
- kandydata do stypendium (na wniosku i liście publikacji)
- oraz podpisem i pieczęcią Dziekana/Dyrektora Jednostki UW na przedostatniej stronie wniosku (np. pod napisem „pieczęć instytucji”)
należy złożyć w Biurze Obsługi Badań UW do 25 października br. (pok. 19, wejście przez Sekretariat pok. 18)
UWAGA: po zamknięciu wniosku nie ma możliwości wprowadzenia w nim zmian, nie ma również możliwości podmiany załączników!
Poniżej – informacje, które należy wpisać we wniosku w wersji elektronicznej, w części „Wnioskodawca”:
<- kliknij w obrazek w celu powiększenia
DO BOB składamy:
- Wniosek
- Załączniki:
- CV kandydata
- Lista max 5 wybranych najważniejszych publikacji, patentów lub wystąpień konferencyjnych
- Potwierdzenie przyjęcia do druku publikacji
- Opis oryginalności najważniejszego dokonania /najważniejszych dokonań badawczych
- Opis planów naukowych na najbliższy rok kalendarzowy 2020
- Podpisana opinia opiekuna naukowego (w przypadku doktorów – opinia kierownika zespołu badawczego, lub bezpośredniego przełożonego, a w przypadku doktorantów – promotora)
- Podpisane oświadczenie opiekuna naukowego kandydata (wzór oświadczeń opiekuna naukowego znajduje się w dokumentach do pobrania)
Nieobowiązkowe jeśli nie dotyczy:
- Stypendium wyjazdowe do zagranicznego ośrodka naukowego
Wyłącznie dla ubiegających się o dodatkowe finansowanie na Stypendium wyjazdowe.
WYMAGANE:
(1) uzasadnienie i program wyjazdu,
(2) info o ośrodku zagranicznym i osobie zapraszającej
(3) list zapraszający – może być wydruk e-maila
- W przypadku kandydatów, których publikacje, patenty lub wystąpienia konferencyjne ukazały się pod poprzednim nazwiskiem – Oświadczenie potwierdzające zmianę nazwiska – wzór w plikach do pobrania
Biuro zawozi wnioski do FNP.
Szczegóły: https://www.fnp.org.pl/oferta/start/