Szkolenie on-line dla badaczy UW „Otwórz znaczy pochwal się! Jak dzięki otwartej nauce wypromujesz swój dorobek naukowy”

Kurs w wymiarze praktycznym podejmuje tematy publikowania prac naukowych w otwartym dostępie, zarządzania danymi badawczymi oraz prawnych rozwiązań zapewniających otwartość wytworom pracy naukowej.

O czym i jak będziemy szkolić?
Podczas kursu opowiemy:

• czym jest otwarta nauka i jak ją wykorzystać do promocji własnego dorobku naukowego,
  • gdzie i jak publikować teksty w otwartym dostępie,
  • na czym polega zarządzanie danymi badawczymi,
  • gdzie i jak publikować dane badawcze w otwartym dostępie,
  • jak przygotować plan zarządzania danymi badawczymi,
  • na jakich licencjach publikować prace naukowe i dane badawcze.

W kursie uwzględniamy wytyczne Narodowego Centrum Nauki, wytyczne programu Horyzont 2020 i Horyzont Europe, a także Ustawę 2.0.

Kurs składa się z czterech spotkań prowadzonych w formie webinarium, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie trwa 90 minut.

Kiedy i gdzie?
Szkolenie będzie trwało od 8 do 29 kwietnia. Spotykamy się w każdy czwartek na Google Meet o godz. 15.

Jak się zapisać?
Zapisy trwają od 18 do 31 marca.

Link do formularza zapisów

Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy!