Wyniki i rozstrzygnięcie konkursów Uniwersalia w ramach NPRH

Uniwersalia 2.1 I/2018 w ramach NPRH – wyniki konkursu

Informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs w ramach modułu Uniwersalia 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

W konkursie udział wzięło 36 wniosków. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakwalifikował do finansowania 13 najlepszych projektów na łączną kwotę 1 054 082 zł.

Wnioski zakwalifikowane do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki – konkurs Uniwersalia 2.1 I/2018

Laureaci z UW:

1. 21H 18 0098 86 – Uniwersytet Warszawski Wydział Historyczny
    Tytuł: Christian Divination in Late Antiquity
    Kwota: 31 825
  2. 21H 18 0103 86 – Uniwersytet Warszawski Wydział Historyczny
    Tytuł: Tłumaczenie na język angielski monografii Agnieszki Kościańskiej „Płeć, przyjemność i przemoc. Kształtowanie wiedzy eksperckiej o seksualności w Polsce” dla Indiana University Press (seria New Anthropologies of Europe)
    kwota: 49 233

Wnioskodawcy będą mogli zapoznać się z ocenami wniosków w systemie OSF.

Uniwersalia 2.2 I/2018 w ramach NPRH – rozstrzygnięcie I etapu konkursu

Informujemy, że pierwszy etap oceny wniosków w konkursie modułu Uniwersalia 2.2, w którym udział wzięło 75 wniosków dobiegł końca. Najwyżej ocenione wnioski, zgodnie z procedurą konkursową,  zostały skierowane do etapu recenzji zewnętrznych.

Wnioskodawcy mogą sprawdzić status swojego wniosku w systemie OSF.

Źródło: https://www.nauka.gov.pl/komunikaty/wyniki-i-rozstrzygniecie-konkursow-uniwersalia-w-ramach-nprh.html