Program MEiN SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI II

Obowiązuje wewnętrzny nabór wniosków do 15 lutego br., godz. 23:59.

Przedmiot programu:

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki.

W ramach modułu: Popularyzacja nauki – wspierana jest realizacja projektów polegających na popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocji nauki, organizacja przedsięwzięć ukazujących w przystępny sposób przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu, organizacja przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej oraz popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym. Wysokość środków finansowych w ramach projektu wynosi do 1 000 000 zł.

Wnioskodawca, którym jest uczelnia może złożyć nie więcej niż 3 wnioski w ramach modułu.

Termin składania wniosków do MEiN będzie trwał od 1 lutego do 2 marca 2023 r. do godz. 16:00.

Sposób składania wniosków:

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w formacie pdf składa się w systemie ZSUN/OSF  w formie dokumentu elektronicznego, opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez kierownika wnioskodawcy albo osobę przez niego upoważnioną.  W przypadku braku możliwości opatrzenia wniosku kwalifikowanym podpisem elektronicznym wygenerowany z systemu wniosek składa się na elektroniczną skrzynkę podawczą ministra w formie dokumentu elektronicznego, opatrzonego podpisem zaufanym przez kierownika wnioskodawcy albo przez osobę przez niego upoważnioną, do dnia zamknięcia naboru wniosków.

Wewnętrzna procedura składania wniosków :

W terminie do 15 lutego br. do godz. 23:59 należy przesłać na adres: bob@adm.uw.edu.pl propozycję wniosku podpisaną przez Kierownika Jednostki i pełnomocnika Kwestora.

Wnioski przesłane po terminie nie wezmą udziału w konkursie.

Wniosek powinien zawierać :

• tytuł projektu, termin realizacji, kwotę wnioskowaną z uwzględnieniem wkładu własnego, rodzaj planowanych kosztów, konkretne i weryfikowalne rezultaty projektu, merytoryczne uzasadnienie realizacji projektu, znaczenie projektu dla rozwoju społecznego kraju lub regionu, zasięg oddziaływania projektu, skala oddziaływania projektu, nowoczesność formy i środków technicznych przewidzianych do realizacji projektu, zobowiązanie Jednostki do pokrycia wkładu własnego w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia.

Wydział/Jednostka może złożyć tylko jeden wniosek.

Wyboru wniosków do złożenia przez Uniwersytet Warszawski dokona komisja pod przewodnictwem Prorektora ds. badań w przewidywanym terminie do 22 lutego br.

Wydział/Jednostka, która uzyska zgodę komisji na złożenie wniosku zostanie poinformowana przez Biuro Obsługi Badań i poproszona o wypełnienie wniosku w systemie ZSUN/OSF.

Kontakt w sprawie wniosków:
mgr Katarzyna Małecka
e-mail: katarzyna.malecka@uw.edu.pl

Posted in Informacje, Krajowe projekty badawcze, Wiadomości.