Program „Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej – program Ministra Edukacji i Nauki”

Cel

Celem nowego programu Ministra Edukacji i Nauki jest wsparcie uczestnictwa podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w projektach międzynarodowych obejmujących budowę, modernizację i użytkowanie międzynarodowych infrastruktur badawczych o unikatowych właściwościach i zastosowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem projektów międzynarodowych uznanych za kluczowe z punktu widzenia rozwoju i konsolidacji Europejskiej Przestrzeni Badawczej przez Europejskie Forum Strategii do spraw Infrastruktur Badawczych (European Strategy Forum on Research Infrastructures – ESFRI) oraz wpisanych na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, o której mowa w art. 374 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Dla kogo

W ramach programu dofinansowanie na realizację projektów mogą uzyskać uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych ustaw działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Łukasiewicz, instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Nabór wniosków

Nabór wniosków w ramach programu rozpoczyna się w dniu 2 lipca 2021 r. i jest prowadzony w trybie ciągłym. Wnioski należy składać w formie dokumentu elektronicznego:

1. na elektroniczną skrzynkę podawczą Ministra Edukacji i Nauki, albo
  2. na informatycznym nośniku danych, na adres urzędu obsługującego Ministra Edukacji i Nauki: Ministerstwo Edukacji i Nauki, ul. Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa.

Osoby do kontaktu:

BIURO MIĘDZYNARODOWYCH PROGRAMÓW BADAWCZYCH
mgr Bartosz Brach
e-mail: Bartosz.Brach@adm.uw.edu.pl

BIURO OBSŁUGI BADAŃ
Agata Polkowska
e-mail: Agata.Polkowska@adm.uw.edu.pl

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/program-wsparcie-udzialu-polskich-zespolow-naukowych-w-miedzynarodowych-projektach-infrastruktury-badawczej

Posted in Informacje, Wiadomości.