Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłasza nabór do Programu Współpracy Polsko-Ukraińskiej

Program ma na celu zintensyfikowanie współpracy polskiego i ukraińskiego środowiska naukowego oraz realizację wspólnych projektów naukowych, ukierunkowanych na pogłębienie wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, demokracji, integracji europejskiej lub bezpieczeństwa. Projekty muszą dotyczyć tematów o znaczeniu istotnym dla obu krajów.

Do programu mogą aplikować naukowcy ze stopniem naukowym co najmniej doktora (jak również wszystkimi stopniami równorzędnymi), którzy niezależnie od narodowości w dniu agresji na Ukrainę (tj. 24 lutego 2022 r.) pracowali w instytucjach prowadzących badania naukowe w Ukrainie oraz naukowcy zatrudnieni w instytucjach prowadzących badania naukowe w Polsce.

Program realizowany jest w trybie dwóch konkursów, w których łącznie przewidywane jest przyznanie do 6 projektów, realizowanych wspólnie przez dwojga naukowców z Polski i z Ukrainy.

Całkowity budżet jednego projektu na okres 12 miesięcy wynosi 268 800 zł. Budżet przewidziany dla każdego z dwóch wnioskodawców wynosi 134 400 zł i obejmuje stawkę jednostkową na pokrycie wynagrodzenia miesięcznego w wysokości 8 000 zł oraz ryczałt w wysokości 38 400 zł (stanowiący 40% całkowitych kosztów wynagrodzenia) przeznaczony na pozostałe koszty związane z prowadzeniem badań (np. sprzęt, podróże, dostęp do baz danych, archiwów, tłumaczenia, promocja, wynagrodzenia dla studentów, etc.).

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zachęca jednostkę goszczącą do współfinansowania projektu (np. w zakresie wynagrodzeń wnioskodawców, kosztów pośrednich, stypendiów dla studentów, zaangażowania innych naukowców, etc.).

Szczegółowe informacje https://www.fnp.org.pl/oferta/program-wspolpracy-polsko-ukrainskiej/

NAJBLIŻSZY TERMIN SKŁADANIA APLIKACJI

Nabór wniosków odbywa się w ramach dwóch konkursów, w terminach:

• do 29 kwietnia 2022 r. do godziny 16:00 (CET) (I konkurs) albo
  • do 30 września 2022 r. do godziny 16:00 (CET) (II konkurs).

Wniosek należy wypełnić na stronie https://wnioski.fnp.org.pl

Termin złożenia wniosku do BOB:

•  I nabór – 26 kwietnia 2022 r.
  • II nabór – 23 września 2022 r.

Na adres BOB@adm.uw.edu.pl należy przesłać poniższe dokumenty:

• pobrany po „zamknięciu edycji danych” wniosek PDF z podpisami z Wydziału/Jednostki, tj.: Dziekana/Dyrektora + Pełnomocnika Kwestora
  • wypełnione Oświadczenie Jednostki Goszczącej w PDF do podpisu Prorektora

Podpisane przez prorektora „oświadczenie jednostki goszczącej” zostanie wysłane na adres e-mailowy podany przez Państwa w sekcji: WNIOSKODAWCA Z POLSKI oraz OSOBA UPOWAŻNIONA DO ROBOCZYCH KONTAKTÓW W JEDNOSTCE NAUKOWEJ.

Plik należy załączyć do wniosku w systemie https://wnioski.fnp.org.pl wraz z pozostałymi dwoma oświadczeniami: Wnioskodawcy z Polski i Wnioskodawcy z Ukrainy i kliknąć „ZŁÓŻ WNIOSEK ELEKTRONICZNIE”.

Osoby do kontaktu w Biurze Obsługi Badań:

Posted in Informacje, Krajowe projekty badawcze, Wiadomości.