Konkurs FNP START na rok 2024 rozstrzygnięty – dane do umowy

Znamy laureatów i laureatki 32. konkursu w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Prestiżowe stypendia otrzyma 100 wybitnych młodych naukowców, w tym 16 z Uniwersytetu Warszawskiego.

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Laureaci i laureatki programu START w edycji 2024 otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel.

Pełna lista laureatów i laureatek konkursu START 2024

W ramach programu START przyznawane jest również Stypendium im. Barbary Skargi. Może je otrzymać osoba, której badania wyróżniają się odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, otwierają nowe perspektywy badawcze i tworzą nowe wartości w nauce. Tegoroczną laureatką została dr Anna Dobrowolska z Wydziału Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Biuro Obsługi Badań prześle laureatom udostępnione przez Fundacje umowy wkrótce.

Jak uzupełnić dane do umowy:

• Jako przedstawiciela Jednostki proszę wpisać:
    prof. dr hab. Zygmunt Lalak, Prorektor UW ds. badań, upoważnienie BP-015-0-397/2020
  • Numer NIP     525-001-12-66
  • Numer REGON     000001258
  • nr rachunku wpisuje się swój (nie instytucjonalny, przyznane środki wpływają bezpośrednio na konto Stypendysty)
  • Stypendysta drukuje umowę w 3 egzemplarzach i podpisuje wszystkie 3 egzemplarze umowy
    – lub
    podpisuje podpisem elektronicznym w formacie PAdES elektroniczny egzemplarz umowy
  • Stypendysta daje umowę do podpisu władzom Jednostki (np. Dziekanowi/Prodziekanowi Wydziału)
Następnie Stypendysta przekazuje do BOB  3 egzemplarze podpisanej przez siebie i władze Jednostki umowy / lub przesyła 1 egzemplarz umowy z podpisami elektronicznymi w celu naniesienia podpisu prof. dr hab. Zygmunta Lalaka, Prorektora UW ds. badań.
Biuro Obsługi Badań przekazuje umowy do FNP.

Posted in Informacje, Krajowe projekty badawcze, Wiadomości.