Raporty roczne dot. projektów badawczych

Szanowni Państwo,

W sekcji „Dla realizujących projekty” dostępna jest instrukcja sporządzania i składania raportów końcowych.

• Raporty roczne składamy w NCN do 31 marca
  • Raporty końcowe składamy 60 dni od dnia zakończenia projektu

Obieg dokumentów na UW:

Kierownik projektu wysyła raport do Sekcji Obsługi Badań lub Sekcji Finansowej jednostki organizacyjnej, w której realizowany jest projekt.

Uwaga: raporty od 24 konkursu powinny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym kierownika projektu (w formacie PAdES)  – patrz: Instrukcja nanoszenia podpisu elektronicznego

Po weryfikacji przez Jednostkę raport powinien zostać podpisany przez:

• Kierownika Jednostki (podpisem elektronicznym) i
  • Pełnomocnika Kwestora (skan strony z podpisem Pełnomocnika)

W przypadku, gdy kierownik jednostki nie dysponuje podpisem elektronicznym, możliwe jest wydrukowanie dokumentu (tylko ostatniej strony), odręczne podpisanie przez kierownika jednostki oraz zeskanowanie podpisanej strony.

W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest także zrobienie dobrej jakości zdjęcia podpisanego dokumentu (w przypadku raportów – tylko ostatniej strony z potwierdzeniem podpisu elektronicznego kierownika projektu i podpisem kierownika jednostki lub jego zastępcy).

Jednostka przesyła raport do Kwestury w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca br. na adres raporty.kwestura@adm.uw.edu.pl celem weryfikacji danych finansowych z księgami Uczelni do Kwestury UW. Zaleca się wysyłanie raportów z poczty służbowej.

W przypadku wykonania skanu lub zdjęcia dokumenty są przesyłane w jednym e-mailu z dwoma załącznikami: raportem w PDF (podpisanym elektronicznie przez kierownika grantu) oraz skanem lub zdjęciem ostatniej strony raportu z podpisami Jednostki.

Po sprawdzeniu przez Kwesturę UW zgodności wydatków opisanych w raporcie z księgami Uczelni, raport roczny lub końcowy jest przesyłany ze skrzynki raporty.kwestura@adm.uw.edu.pl do Biura Obsługi Badań na adres bob.raporty@adm.uw.edu.pl.
Treść e-maila zawiera informację o zgodności danych zawartych w raporcie z księgami Uczelni:
Dane w raporcie o numerze …, którego kierownikiem jest ….są zgodne z księgami Uczelni”.
W przypadku braku podpisów elektronicznych e-mail zawiera dwa dokumenty: raport w formacie PDF oraz skan lub zdjęcie z dwoma podpisami: kierownika projektu oraz kierownika jednostki organizacyjnej lub jego zastępcy.UWAGA!
Prosimy nie przesyłać plików z raportami na indywidualne adresy mailowe pracowników BOB!

Po sprawdzeniu formalnym w Biurze Obsługi Badań dokument jest przekazywany do Prorektora ds. Badań, który podpisuje go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po podpisie Biuro Obsługi Badań przekazuje dokument w wersji elektronicznej do Narodowego Centrum Nauki za pomocą skrzynki ePUAP.

Kopia podpisanego dokumentu jest wysyłana do kierownika projektu wraz z potwierdzeniem wysyłki przez ePUAP

Informacja NCN z pt., 24/02/2023

Informujemy, że w systemie OSF została udostępniona możliwość przekazania danych i wydruku raportu rocznego i raportu końcowego z realizacji projektów, dla których nabór wniosków prowadzony był po 15 marca 2019 r.,

Informacja dotyczy projektów realizowanych w konkursach OPUS 17, PRELUDIUM 17, MAESTRO 11 SONATA BIS 9, OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15, PRELUDIUM BIS1, SONATINA 4, OPUS 19. PRELUDIUM 19, MAESTRO, 12 SONATA BIS 10, OPUS 20, SONATA 16, PRELUDIUM BIS 2, SONATINA 5, OPUS 21, PRELUDIUM 20, MAESTRO 13, SONATA BIS 11.

Przypominamy, że raporty roczne powinny być dostarczone do Narodowego Centrum Nauki do dnia 31 marca 2023 r. natomiast raporty końcowe do projektów z ww. konkursów, których realizacja zakończyła się przed dniem 24 stycznia 2023 r. należy złożyć w terminie do dnia 24 marca 2023 r.

Źródło: https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2023-02-24-raportowanie-w-osf

Gdzie znaleźć nr konkursu?
– w numerze umowy.
UMO-ROK / NR_KONKURSU / RODZAJ KONKURSU / PANEL / NR_UMOWY
np. UMO     –     2017     / 24 /       B        /      HS1          /          01234

A MAESTRO Informacja NCN:

Raport należy złożyć poprzez system OSF oraz zależnie od konkursu w wersji papierowej/elektronicznej. Wersja papierowa raportu obowiązuje włącznie do konkursów OPUS 12, SONATA 12, PRELUDIUM 12 oraz w projektach realizowanych w ramach dwustronnych i wielostronnych programów międzynarodowych (od 1-23 edycji: https://www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/faq/edycje). Wersję papierową wydrukowaną z systemu OSF oraz opatrzoną odpowiednimi pieczęciami i podpisami należy przesłać na adres Narodowego Centrum Nauki lub dostarczyć osobiście. Raport uznaje się za złożony w terminie jeżeli wpłynął do Centrum lub został nadany drogą pocztową do dnia 31 marca danego roku. Raport roczny w wersji drukowanej wymagany jest w jednym egzemplarzu.

Począwszy od konkursów SONATINA 1, OPUS 13, PRELUDIUM 13, SONATA 13, MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA BIS 7 oraz w projektach realizowanych w ramach dwustronnych i wielostronnych programów międzynarodowych (od 24 edycji: https://www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/faq/edycje) dane raportu należy przekazać przez system OSF, a także wygenerowany plik PDF należy podpisać podpisem kwalifikowanym w standardzie PAdES przez osoby reprezentujące jednostkę i kierownika projektu, a następnie dostarczyć za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (skrytka ePUAP) na adres /ncn/SkrytkaESP. Raport uznaje się za złożony w terminie jeżeli został dostarczony na adres /ncn/SkrytkaESP do dnia 31 marca danego roku.

B OPUS
C SONATINA
D SONATA
E SONATA BIS
G BEETHOVEN
M HARMONIA
N PRELUDIUM
P POLONEZ
R TANGO
S FUGA
T ETIUDA
W SYMFONIA
Posted in Informacje, Krajowe projekty badawcze, Wiadomości.